Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   kw. 13

Chcesz wiedzieć gdzie przebywał Twój pupil?

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie Twój pies spędził cały dzień? Szukałeś go po okolicy, a on jakby zapadł się pod ziemię. Wrócił wieczorem i, jakby nigdy nic, położył się w ulubionym miejscu. Są dwie opcje uniknięcia tajemniczych wypraw naszego pupila. Pierwsza to uniemożliwienie mu opuszczenia terenu, w którym powinien przebywać. Druga, poznanie ścieżek naszego pupila, aby wiedzieć, gdzie go szukać. Pierwsze rozwiązanie jest możliwe dzięki niewidzialnemu ogrodzeniu. Wyznacz strefę, której pies nie powinien opuszczać, a obroża elektroniczna nie pozwoli mu jej przekroczyć. Za każdym razem, kiedy zbytnio zbliży się do granicy oznaczonego terytorium, zostanie wysłany impuls elektryczny. Skutecznie przekonuje to pupila, że powinien poruszać się np. po podwórku.

Lokalizatory radiowe i GPSDzięki możliwości przesuwania granic możemy uchronić przed nadpobudliwym czworonogiem nasz ogródek lub posesję sąsiada. Druga opcja wydaje się być ciekawsza dla właścicieli tych psów, które z tajemnych wypraw wracają bez szwanku i nie czynią nikomu żadnych szkód. Jeśli jesteś ciekawy, gdzie pies spędza całe dnie, możesz zaopatrzyć się w jeden z lokalizatorów. Interesującym rozwiązaniem jest kamerka Eyenimal, która nagrywa filmy i robi zdjęcia wtedy, kiedy nie możesz mieć swojego pupila na oku. Urządzenie ma wbudowany akumulator, którego naładowanie zapewnia 2,5 godziny nagrywania.

Model posiada wbudowany mikrofon, dzięki czemu nie tylko widzimy, ale też słyszymy, w jakim otoczeniu przebywało nasze zwierze podczas naszej nieobecności. Zaletą jest to, że baterie ładuje się poprzez podłączenie kamerki do USB. Innym rozwiązaniem jest obroża pozwalająca na zlokalizowanie psa. Takim modelem jest SportDog Deluxe Beeper Lokator. Produkt stosowany jest w pracy z psami myśliwskimi i posiada certyfikat ECMA, co zapewnie psu całkowite bezpieczeństwo. Możemy skorzystać w lokalizatora radiowego Loc8tor Plus. Cztery nadajniki przypinamy np. do obroży psa, a lokalizator pozwala nam na lokalizację pupila w promieniu 180 metrów. Nadajnik można zaprogramować tak, aby lokalizator informował nas, kiedy zwierzę zbytnio się oddali. Kiedy pies siedzi bezpiecznie w domu, malutki nadajnik doskonale sprawdza się przy rzeczach, które często się zawieruszają. Zazwyczaj robią to kluczyki do samochodu. Jest to zatem, jak się okazuje, urządzenie wielofunkcyjne, które warto mieć.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *