Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   gru 19

Elektroniczne systemy do tresury psów

Ile razy zdarzyło się posiadaczom psa, że ten z upodobaniem niszczył ich piękne rabatki czy wchodził do kuchni by tam rozkoszować się przysmakami przygotowanymi na obiad. Problem z zapanowaniem nad psem w kwestii wyznaczenia mu miejsc zakazanych polega na tym, że owszem możemy pupila nauczyć, że nie wolno mu wchodzić do kuchni czy ogrodu, ale będzie to skuteczne tylko podczas naszej obecności. Podczas naszej nieobecności pies z pewnością chętnie skorzysta z możliwości buszowania w naszych roślinach. W tym wypadku możemy zastosować ogrodzenie utrudniające poruszanie się po własnym ogrodzie czy domu. Oczywiście takie rozwiązanie z pewnością powstrzyma pupila przed wycieczkami do stref zakazanych, ale nie jest ani wygodne, ani eleganckie.

Tresuj psa z najlepszymi systemami z certyfikatem ECMA

Jest jednak pewien przedmiot, który jest w takiej sytuacji rozwiązaniem idealnym. Są to obroże elektroniczne, czyli urządzenie elektroniczne, które pies nosi zamiast obroży. Rozwiązanie to jest genialne, ponieważ działa samodzielnie i od nas wymaga tylko przygotowania ogrodu czy domu. W każdym miejscu, gdzie zwierzak ma mieć zabroniony dostęp, musimy jedynie ułożyć specjalny przewód antenowy, który będzie służył jako niewidzialne ogrodzenie. Taki kabel można zakopać w ziemi, lub ukryć pod dywanem. Najważniejszy element obroże elektroniczne mają wbudowany w sobie. Jest to odbiornik, który ma za zadnie wychwycić moment zbliżania się do ułożonego przewodu. Kiedy takie zdarzenie zostanie wykryte przez obrożę, ta zacznie z siebie wydawać dźwiękowe sygnały, które mają za zadnie zasygnalizowanie psu, że zbliża się do strefy zakazanej. Jeśli mimo tego ostrzeżenia pupil nadal będzie podążał w kierunku ogrodzenia, wówczas zostanie on skarcony impulsami elektrostatycznymi, które będą dla niego nieprzyjemne.

To powinno skutecznie zniechęcić psa do wchodzenia na ten teren. Po pewnym czasie oczywiście pupil zacznie już wyraźnie kojarzyć dźwięki z impulsami, co sprawi, że będzie już reagował tylko na dźwięki. Obroże do tresury psów oczywiście mają także inne zastosowania, z których jednym z ciekawszych jest możliwość kontrolowania uporczywego szczekania, co jest częste w przypadku niektórych psów. W takim wypadku obroże antyszczekowe będą zbawieniem dla właściciela szczekającego psa. Obroża natychmiast wykryje szczekanie psa i skarci go nieprzyjemnym impulsem. Ważne jest to, że czujniki reagują na drgania krtani, dzięki czemu nie ma możliwości pomyłki szczekania z innymi głośnymi dźwiękami.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *