Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   kw. 13

Elektryczne pastuchy na ucieczki psa

dla psa, elektryczny pastuchPosiadanie psa stanowi oczywiście źródło bardzo wielu radości, nie mniej jednak każdego właściciela niejednokrotnie przyprawiło również i o ból zębów. Wynika to z faktu, że pupil nie zawsze zachowuje się w taki sposób, w jaki się tego od niego oczekuje – i pamiętać trzeba, że nie wynika to w cale z jego złośliwości, chociaż ludzie często tak właśnie to postrzegają.

Niejedna osoba zna z pewnością cytację, kiedy wychodzi ze swoim psem na spacer, a ten – zamiast grzecznie iść przy nodze – zrywa się ze smyczy i rzuca się w szalony pościg za samochodami. Jest to nie tylko niepożądane zachowanie, ale również niebezpieczne – dla psa skończyć się może nawet i tragicznie. Takich sytuacji można uniknąć poprzez zainwestowanie w elektroniczną obrożę treningową – to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu pies szybko nauczy się właściwego zachowania podczas spaceru. Nie mniej jednak przed pierwszym wyjściem na dwór z taką obrożą warto ją najpierw przetestować w domu, bo nie wiadomo, jak pies na nią zareaguje.

Podobnie wygląda sytuacja w momencie, gdy nasz pies ucieka z ogrodu. Aby tego uniknąć można zastosować specjalne elektryczne pastuchy. Ich działanie jest wysoce skuteczne. Nowoczesne urządzenie są przede wszystkim bardzo bezpieczne, ponieważ nie rażą prądem każdego kto ich dotknie jak klasyczne pastuchy. Systemy takich firm jak Dogtra, Pet Safe czy Innotek działają w oparciu o fale radiowe. Pies posiada specjalną obrożę, która emituje impuls elektrostatyczny napinający mięśnie. Impuls nie jest dla psa bolesny, ale nieprzyjemny i skutecznie zniechęca go do przekraczania pewnych stref w ogrodzie.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *