Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   sie 20

Elektryczny pastuch dla psa lub kota – ucieczki, szczekanie i problem bezpieczeństwa psów

O niewidocznym ogrodzeniu we własnym – czyli elektrycznym pastuchu nowej generacji – warto pomyśleć z kilku powodów. Jeżeli ktoś ma takie możliwości i nie przystąpił jeszcze do organizowania ogrodu, to dobrze jest jedno z drugim połączyć, to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Oczywiście, takie ogrodzenia montuje się przede wszystkim po to, aby położyć kres dewastowania ogrodu przez psa – jest to zdecydowanie podstawowe zadanie, które tego rodzaju systemy mają do spełnienia. Niestety, zwierzę nie rozumie, że przekopywać rabat, niszczyć roślin i tym podobne po prostu mu nie wolno, dla niego to świetna zabawa i nic więcej. Często niesforny pies potrafi udręczać również otoczenie.

Kiedy uciążliwie szczeka pies i jeszcze nie przeszkadza to otoczeniu to z czasem potrafi jednak tego typu zachowanie psów doprowadzić do poważnych problemów. O ile jednak szczekanie psa nie wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo psa o tyle jego oddalanie się psa z wyznaczonego terenu może być niebezpieczne dla niego samego. Dopóki zatem nie podejmie się stosownych kroków, dając psu wyraźnie do zrozumienia, że takie jego zachowania nie są w ogóle mile widziane, zwierzę będzie postępować w ten sposób w ciągu dalszym. Jest jeszcze jeden szalenie istotny powód, dla którego warto się nad taką inwestycją zastanowić – tym powodem jest bezpieczeństwo czworonoga, które dla każdego właściciela zawsze i wszędzie powinno być kwestią priorytetową. Nie wszystkie psy mają co prawda tendencje do urządzania sobie takich samodzielnych wycieczek poza teren posesji, ale spora ich część niestety takowe tendencje posiada.

Nie jest przyjemnie wysłuchiwać od sąsiada, że nasz pies znowu narobił mu szkód w ogrodzie. To bardzo znany problem wszystkim właścicielom psów, którzy mieszkają w wolno stojących domach. Cóż, trudno w takiej sytuacji nie przyznać sąsiadowi racji, a wyrządzone przez pupila szkody trzeba mu zrekompensować – to zaś kosztuje. Sprawa zaś może zakończyć się dla nas bardzo nieprzyjemnie, jeżeli sytuacja konsekwentnie się powtarza. To my ponosimy odpowiedzialność za zachowanie naszego psa i nikt inny. Kolejna kwestia to taka, że uciekający z posesji pies trafić może prosto pod koła rozpędzonego samochodu – z punktu widzenia kierowcy w takich przypadkach jest naprawdę niesamowicie ciężko zahamować w porę, najczęściej jednak taka kolizja ma dla czworonoga tragiczny finał. Poza tym pies, kiedy przeskakuje przez ogrodzenie albo ucieka zrobionym przez siebie podkopem też zrobić sobie może krzywdę. Również i w samym ogrodzie czyha na niego szereg zagrożeń, chociaż naturalnie wiele też zależy od tego, co się w tym ogrodzie znajduje i jak jest on zorganizowany, ale na przykład wylądowanie w oczku wodnym też niekoniecznie mieć musi przyjemny finał.

Wiele podobnych rzeczy powiedzieć można też o kotach – bo przecież istnieją systemy skonstruowane specjalnie z myślą o nich.

Kot jest co prawda bardziej ostrożny od psa, ale to nie oznacza, że i on nie może sobie zrobić krzywdy – stare powiedzenie, że kot zawsze spada na cztery łapy nie zawsze niestety znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Poza tym awantura z sąsiadem gotowa, jeżeli nasz kot zrobi sobie z jego ogrodu kuwetę albo poobgryza tam kwiaty. Kotu poza tym łatwiej jest niż psu wymknąć się z posesji, co też trzeba mieć na uwadze. Dlatego też warto zadbać o to, aby nasi czworonożni pupile mieli zagwarantowany jak najwyższy stopień bezpieczeństwa. Skutecznie ograniczyć oddalanie się kota z posesji to jednak nie lada wyzwanie. Ślepą uliczką okazują się wszelkie próby dokładnego ogrodzenia terenu gdyż kot sprawnie pokonuje tego typu zabezpieczenia. Na chwilę obecną jedynym skutecznym rozwiązaniem wydaje się być elektroniczne ogrodzenie dla kota marki PetSafe, które po zainstalowaniu jest kompletnie niewidoczne dla ludzi. Co do zasady jego działania przypomina ono znane większości pastuchy elektryczne stosowane dla bydła na pastwiskach. Ale to nie to 🙂 Bo i pies w ogrodzie czy kot na trawniku do krowy z pastwiska nie bardzo da się przecież porównać … W przypadku kotów chodzi bowiem o to by cały system nie działał w oparciu o fizyczny kontakt z prądem ale żeby system potrafił rozpoznać sam fakt zbliżenia się kota do granicy naszej działki i skutecznie go od tego zniechęcał. I … inżynierom z firmy Pet Safe ta sztuka się udała. W systemie niewidzialnego ogrodzenia Cat Fence ogrodzenie dla kota nie dość, że jest skuteczne, nie powoduje w ogrodzie żadnych zmian wizualnych to jeszcze dzięki certyfikatom ECMA okazuje się być absolutnie bezpieczne dla kotów skutecznie zniechęcając je od odwiedzania dalszych okolic. To ważne, gdyż strata ulubionego pupila do przyjemnych rzeczy nie należy i zawsze się to bardzo mocno przeżywa – chyba każdy właściciel kota czy psa miał okazję przekonać się o tym fakcie osobiście. Ryzykowanie jest tutaj zatem jak najbardziej zbędne, a nieprzyjemnych sytuacji można uniknąć. Oferta w zakresie elektronicznych ogrodzeń jest dzisiaj bardzo szeroka, w związku z czym znalezienie takiego, które będzie najbardziej odpowiednie do konkretnych potrzeb nie jest w aktualnych czasach jakimkolwiek problemem byle tylko wybrać markowy produkt z ceryfikatem, który nie tylko  będzie skutecznie chronił przed ucieczkami ale również będzie w 100% bezpieczny dla naszego futrzaka ! Obecnie wartościowy znaczek potwierdzający jakość i bezpieczeństwo wygląda miej więcej tak:

Warto sprawdzić czy wybrany system spełnia wymagania bezpieczeństwa !

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *