Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   maj 02

Impuls w elektrycznym pastuchu

elektryczny pastuch, dla psówKorzystanie z obroży elektrycznych u wielu osób budzi poważne wątpliwości – a to z tego powodu, że ludzie są przekonani, że impuls korekcyjny działa w taki sam sposób, jak porażenie prądem. Nic bardziej mylnego. Każda osoba, która decyduje się na zakupienie dla swojego pupila takiej obroży powinna zacząć od wypróbowania jej na sobie.

Oczywiście, nie trzeba jej wcale zakładać sobie na szyję – wystarczy po prostu położyć ją na dłoni, a następnie włączyć. Potem trzeba przesłać za pomocą pilota dowolny impuls. Człowiek spodziewa się nie wiadomo czego, tymczasem okazuje się, że tak naprawdę to nic szczególnego się nie wydarzyło – poza delikatnym łaskotaniem w dłoni. Użycie w takiej obroży czegoś, co powoduje ból oraz wiążący się z tym stres jest zupełnie nieuzasadnione i mija się z celem. Nie ma bowiem mowy o jakimkolwiek efektywnym szkoleniu, kiedy w grę wchodzi zastraszanie zwierzęcia poprzez fizyczny ból. Pomiędzy psem a jego właścicielem powinno być zaufanie, pies ma co prawda znać pewne granice, ale nie może się bać.

Impuls elektrostatyczny emitowany przez elektryczne pastuchy nie sprawia psu bólu, a jedynie nieprzyjemny skurcz mięśni psa. Jest ono na tyle skuteczne, że pies bardzo szybko oduczy się ucieczek z ogrodu oraz niszczenia rabat kwiatowych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *