Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   gru 28

Jak dobrze wybrać obrożę elektroniczną

Każdy właściciel psa chce, aby jego pupil był grzeczny i ułożony. Często jednak jest inaczej i pies robi to co chce. Ucieczki na spacerze, demolowanie mebli w domu czy skakanie na ludzi to tylko niektóre zachowania, które budzą w nas niepokój. Oddanie psa w ręce tresera jest bardzo dobrym rozwiązaniem lecz niestety bardzo kosztownym dlatego warto zainwestować raz a porządnie i zakupić obrożę elektroniczną, która taką tresurę z pewnością ułatwi. W ofertach sklepów internetowych można znaleźć ogromny wybór obroży treningowych dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim nie kupujmy obroży z nieznanego źródła i pochodzenia. W sieci jest mnóstwo podróbek, które mogą zrobić krzywdę nie tylko naszemu pupilowi, ale i nam.

Dobierz odpowiednią obrożę dla psa

Zwracajmy uwagę na to, aby obroża była oznakowana certyfikatem bezpieczeństwa, co gwarantuje również wysoką jakość produktu. Upewnijmy się, że obroża elektroniczna objęta jest również gwarancją. Jest to elektronika, która jak wiemy czasami zawodzi więc warto mieć zabezpieczenie na wypadek awarii. Gdy mamy już pewność, że obroże u konkretnego sprzedawcy są bezpieczne możemy zając się doborem odpowiedniego modelu dla naszego psa. Ważnym czynnikiem w doborze obroży treningowej jest waga psa ponieważ nie wszystkie obroże elektroniczne są odpowiednie dla każdego psa. Te dla mniejszych ras psów mają słabsze impulsy, które dla dużych psów mogą być zbyt słabe.

Kolejnym czynnikiem jest zasięg w jakim chcemy mieć psa pod kontrolą. Jeżeli chodzi nam wyłącznie o tresurę psa w zakresie domowym czyli na spacerze, w domu czy na podwórku zasięg nie musi być duży do 350 – 500 metrów. Jeśli zaś obroża elektroniczna ma nam służyć na większych obszarach jak np. w lesie czy na polowaniach warto zainwestować w zasięg minimum 1200 – 1600 metrów. Taka obroża do tresury psa może służyć nam w wielu sytuacjach dlatego pomimo wydatku warto jednorazowo zainwestować niż ciągle płacić za szkody wyrządzone przez naszego pupila. Obroża będzie nam służyć na długi czas a i nasz pies będzie musiał nauczyć się, że w obroży rozrabiać nie warto.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *