Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   sty 11

Jak używać elektronicznej obroży

Stosowanie obroży treningowych ma bardzo wiele zalet, o czym warto jest pamiętać, decydując się na wzbogacenie tresury swojego psa tymi właśnie metodami. To niezwykle efektywne uzupełnienie treningu, w którym generalnie rzecz biorąc rozchodzi się o to, aby skutecznie oduczyć psa niewłaściwych zachowań. Aby jednak mówić o jakiejkolwiek skuteczności, trzeba na niepożądane zachowania naszego czworonoga reagować w sposób natychmiastowy. Jest przyczyna – i od razu jest skutek. W żadnym wypadku nie wolno karcić psa już po fakcie, ponieważ nie będzie on wiedział, za co został ukarany i zupełnie nie skojarzy tego ze swoim negatywnym zachowaniem.

Używanie obroży elektrycznej

Nie zrozumie, o co właścicielowi chodzi. Obroże treningowe posiadają ten właśnie ogromny plus, że reagować można natychmiast, w momencie zajścia określonego zdarzenia. Jeżeli się to powtórzy raz, drugi i trzeci, za czwartym razem pies najprawdopodobniej zachowa się już poprawnie, bo będzie miał zakodowane w głowie, że takie i takie zachowanie oznacza nieprzyjemny impuls. Stosowanie przy tresowaniu psa obroży treningowych przynosi bardzo dobre efekty, nie mniej jednak pod warunkiem, że takie obroże trafiają w ręce odpowiedzialnych opiekunów, dla których nie jest to żadne narzędzie służące do karania pupila. Ponadto pamiętać przy tej okazji należy o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim takie obroże stosować można tylko u tych psów, które ukończyły szósty miesiąc życia. Ponadto muszą się też one cieszyć dobrym stanem zdrowia.

Gdyby w trakcie treningu z obrożą pies się rozchorował lub sobie coś zrobił, na przykład złamała łapę, wówczas – dopóki nie wyzdrowieje – stosowania obroży należy zaprzestać. To jednak jeszcze nie wszystko. Nie wolno zapominać o tym, że nawet najwyższej klasy obroża nic nie pomoże, jeżeli zwierzę nie ma opanowanych podstawowych komend. Ich naukę trzeba zaczynać już w mniej więcej na przełomie piątego i szóstego tygodnia życia psa. Oczywiście, korzystać należy tylko i wyłącznie z atestowanych produktów sygnowanych markami znanych producentów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *