Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   maj 23

Koty też mogą bezpiecznie chodzić po ogrodzie

Właściciele kotów mieszkający w domkach jednorodzinnych chcieli by zapewnić swoim zwierzętom trochę swobody i pozwolić wyjść poza obręb czterech murów. Niestety w wielu przypadkach jest to niemożliwe ponieważ zwierzęta uciekają poza ogrodzenie co może być dla nich bardzo niebezpieczne.

Niewidzialne ogrodzenie dla kota PetSafeNa szczęście na rynku istnieje produkt rozwiązujący ten problem. Produkt ten został stworzony przez firmę Pet Safe i jest to jedyny do tej pory dostępny na rynku elektryczny pastuch przeznaczony dla kota. System składa się z obroży, którą nosi zwierzę, przewodu który okala działkę oraz centralki, która steruje całym systemem. Kot noszący obrożę zbliżając się do przewodu dostaje sygnał ostrzegawczy, informujący że dalej zbliżyć się nie może. Jeżeli go zignoruje otrzyma impuls korekcyjny na ustalonym przez właściciela poziomie. Urządzenie to pozwala zwierzętom cieszyć się świeżym powietrzem i dostarcza wrażeń, zapachów, dźwięków których nie może doświadczyć w domu.

Co ciekawe elektryczny pastuch dla kota produkowany przez koncern PetSafe może zostać rozbudowany nie tylko o dowolną liczbę obroży elektronicznych dla kota ale współpracuje on również, jako jedyny na rynku, z dodatkowymi obrożami elektrycznymi dla psów mniejszych, średnich i dużych ras dzięki czemu system ten może być zastosowany jako kompleksowy elektryczny pastuch dla większej ilości psów i kotów w ogrodzie.

Drzwiczki PetPorte marki PetSafeProduktem uzupełniającym niewidoczne ogrodzenie dla kota mogą być drzwiczki dla kota, które możemy zamontować w drzwiach, ścianie lub szybie. Przejście pozwala na swobodne wychodzenie kota do ogrodu nawet wtedy gdy nie ma nas w domu. Producenci oferują różne modele od najprostszych drzwiczek do zaawansowanych elektronicznie takich jak model Petporte marki Petsafe. Model ten otwiera się tylko wtedy odczyta chip kota, który został zapisany w pamięci drzwiczek. Gwarantuje to, iż żaden nieproszony zwierzak nie wejdzie do naszego domu. W produkcie tym można zaprogramować wiele przydatnych funkcji tj. aby tylko wypuszczały kota lub tylko go wpuszczały. Model ten posiada również czujnik zmierzchowy, który nie pozwoli aby kot wyszedł z domu po zmroku.

Pewnym minusem klasycznych drzwi dla kotów jest utrata ciepła. Jest to problem, który dotyczy tych osób które decydują się montować tego rodzaju przejścia w murach zewnętrznych lub drzwiach wejściowych. Rozwiązaniem tego typu problemów może być specjalna seria drzwi dla psów i kotów o podwyższonej odporności termicznej oferowana jako seria modeli pod marką EasyPet Premium.

Produkty oferowane przez producentów znacznie ułatwiają wspólne życie z naszymi pupilami, dlatego warto przyglądać się ofercie sklepów internetowych oferujących takie akcesoria. Bardzo często można spotkać nowe i innowacyjne produkty, które mogą stać się rozwiązaniem naszych problemów ze zwierzakami.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *