Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   sie 11

Niewidoczne ogrodzenie dla dużych psów

Duże psy, jako osobniki bardziej odporne (i oporne) i większe rozmiarowo potrzebują ogrodzenia o specjalnie dostosowanych parametrach. Chodzi tu mianowicie o impuls korekcyjny zastosowany w obroży choć nie tylko. Należy pamiętać, iż za psa dużego uważamy osobnika ważącego już 25-30 kilogramów, jednak jest to także
uzależnione od rasy.

Dlatego kupując ogrodzenie niewidoczne napomnij sprzedawcy jakiego psa posiadasz i ile on waży. Pomoże to dobrać skuteczny system dla Twojego psa. Obroża elektroniczna, którą będzie nosił pies powinna mieć regulowany ręcznie poziom impulsu. Oznacza to, że w każdej chwili będzie można zwiększyć lub zmniejszyć siłę takiego impulsu. Szczególnie ważne jest to w przypadku psów z gęstą sierścią takich jak owczarek podhalański czy husky. W zimie zapuszczają one dodatkowy podszerstek, który utrudnia impulsowi przedostanie się do skóry, a co za tym idzie do mięśnia.

Druga istotną rzeczą jaką powinniśmy zrobić to wyregulowanie odległości od przewodu na jaką obroża zaczyna reagować. Czasem nie jest ważna siła impulsu, a po prostu jego długość. Przy dużych psach warto zastosować strefę nawet 2 metrową.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *