Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   sie 04

Niewidoczne ogrodzenie dla psów i kotów

Idea niewidocznego ogrodzenia zrodziła się dzięki psom. Są to bowiem czworonogi, z którymi jest chyba więcej problemów. Psy powodują więcej zniszczeń w ogrodzie, a gdy uciekają budzą postrach na ulicach. Nie każdy pies oczywiście jest groźny, jednak obcy ludzie o tym nie wiedzą. Na kota przechadzającego się ulicą raczej nikt nie narzeka. Kotów nikt się nie boi, chyba że tych czarnych :). Kot nie robi też dużych szkód w ogrodzie, chociaż wielu “kociarzy” mogłoby przytoczyć kilka ciekawych historii.

Koniec z ucieczkami psów i kotówPoważnie rzecz ujmując koty też rozrabiają. Szczególnie dotyczy to miejsc, w których są oczka wodna i o zgrozo, piękne, błyszczące, złociste ryby. Żaden kot z łowczym instynktem nie przepuści takiej okazji. Ten kto ma oczko wodne, wie, że jeden Karp Koi potrafi kosztować nawet 1000 zł. A jak wiemy jedna ryba w oczku wodnym nie zadowoli nikogo. Jeśli chodzi o inne szkody jakich koty mogą wyrządzić w ogrodzie to są to oczywiście podrapane meble ogrodowe, porwana tapicerka na huśtawce ogrodowej itp.

Niewidoczne ogrodzenie montowane jest w ogrodzie, w którym przebywa kot głównie po to by zapobiec jego ucieczkom. To jest bowiem największy problem w przypadku kotów: poskromienie ich wypraw w nieznane. Mając kota, czy psa, czy jeszcze inne zwierzę troszczymy się o nie. A szczególnie w sezonie ciepłym, kiedy jest więcej aut na drodze można zaobserwować niesłychanie dużą ilość potrąconych zwierzaków n poboczach. Nikt nie chce, by tak skończył jego podopieczny. Dlatego tak wielu właścicieli kotów decyduje się na niewidoczne ogrodzenie.

Właściciele psów również korzystają z tego typu rozwiązania po to by zapobiec ucieczkom psa. Jednak dobrze wiemy, że pies potrafi narobić niezłego bałaganu w ogrodzie, którego składowymi elementami są: pogryzione meble ogrodowe, przekopane rabaty kwiatowe, wykopane krzewy i drzewka, nieczystości w piaskownicy dziecka i wiele, wiele innych.

PetSafe Radio Fence - ogrodzenie niewidoczne dla psa i kotaJeśli chodzi o niewidoczne ogrodzenie dla kota to nie ma zbyt dużego wyboru, ale za to jest możliwość zakupienia ogrodzenia bezpiecznego z certyfikatem ECMA. Ogrodzenie to posiada obrożę z 5 trybami pracy. Które dopasować możemy do wielkości kota czy sierści jaką posiada. Ogrodzenie to może współpracować także w przyszłości z kolejną dodatkową obroża dla kota lub też nawet psa. Więc jeśli mamy jednocześnie i psa, i kota to wybór marki PetSafe będzie jak najbardziej trafiony.

Innotek SD-2100E niezawodne ogrodzenie dla psówA jeśli mamy tylko psa, jesteśmy typowymi „psiarzami” to sięgnijmy także po ogrodzenia sprawdzone, z certyfikatem ECMA, przeznaczone dla psów. Jednym z takich ogrodzeń jest Innotek SD-2100E dla psów ras małych, średnich jak i dużych. Odbiornik obroży elektronicznej jest bardzo mały, więc z powodzeniem może być noszony przez psa, który waży tylko 5 kg. Regulacja poziomu impulsu pozwala na zastosowanie ogrodzenia nawet w przypadku dużych psów.

Virtual BarrierPodoba Ci się zasada działania niewidocznych ogrodzeń i chciałbyś widzieć coś takiego u siebie, ale wewnątrz domu ? Nic prostszego! Niewidoczne ogrodzenie z kablem nie może być stosowane w domu, ale na pomoc przychodzą strefy domowe. Jedną z takich stref jest Virtual Barrier marki Multivet. Taka strefa składa się z nadajnika, który umieszczamy np. pod sofą. Pies lub kot w specjalnej obroży, podchodząc do sofy poczuje nieprzyjemny dla siebie zapach, co w efekcie zniechęci go do dalszych odwiedzin tego miejsca.

Te i inne produkty możesz kupić oczywiście w Internecie. W sieci znajduje się mnóstwo sklepów, które dostarczają bezpieczne systemy do ochrony domu i ogrodu przed pupilami, np: EasyPet lub EasyDog.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *