Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   maj 31

Niewidzialna strefa dla psa

Koniec problemów z naszymi uciekającymi psami. Niewidzialne ogrodzenie jest to sposób na udrękę z jaką muszą się zmierzyć na co dzień właściciele niesfornych czworonogów. Planując ograniczenie wolnej przestrzeni Twojego pupila musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego gabaryty i charakter, gdyż nie każdy system będzie działał odpowiednio dla wszystkich psów. Jak działa niewidzialne ogrodzenie? Jest to najczęściej zadawane pytanie. Otóż działa to na zasadzie wyznaczenia strefy zakazanej dla pupila. Każdy zestaw zawiera centralkę, którą należy podłączyć w zadaszonym miejscu. Ważną kwestią jest także kabel, którym otaczamy daną strefę. Przede wszystkim musimy stworzyć obieg zamknięty, czyli wychodzimy z centralki i do niej również wracamy z danym kablem. Musimy jednak pamiętać, iż kable muszą być rozstawione między sobą na minimalną odległość 1,5 metra, co pozwoli uniknąć niepożądanego działania systemu w postaci zakłóceń.

Niewidoczne ogrodzenie - koniec zniszczonych rabat i przekopanych kwiatówKażda centralka posiada funkcję regulacji strefy jakiej nie może przekraczać nasz podopieczny. Natomiast poziomy impulsów ustalamy na obroży. Wyjątkiem jest jedynie system marki Innotek S2100E, gdzie zarówno strefę zakazaną jak i intensywność impulsów elektrostatycznych regulujemy na centralce. Jest to system godny polecenia, gdyż posiada obrożę ładowaną indukcyjnie i podtrzymanie bateryjne w przypadku braku prądu. Chcąc ogrodzić ogród, który wymaga więcej niż 150m przewodu będziemy musieli dokupić dodatkowy kabel. Powiększając psiom rodzinę można bez problemu dokupić później dodatkowe obroże oczywiście tej samej marki.

Każdy zestaw posiada również dodatkowo zestaw flag ostrzegawczych, żeby pies był w stanie jak najszybciej pojąć nowo wprowadzone zasady i już więcej nie zbliżać się do strefy jemu zakazanej. Pamiętajmy jednak, że jest to system elektroniczny i podczas burzy należy zdjąć psom obroże i odłączyć centralkę od prądu. Należy również pamiętać, iż markowe produkty znanych producentów posiadają certyfikaty bezpieczeństwa dzięki czemu bez obaw możemy stosować niewidzialne ogrodzenie w naszym ogrodzie. Nie działają one bowiem jak elektryczne pastuchy dla bydła. System uaktywnia się tylko i wyłącznie wtedy gdy pies w obroży zbliży się do przewodu. Jak każdy nowy gadżet dotyczący tresury pupila tak i niewidzialne ogrodzenie zasługuje na odrobinę czasu zanim zwierzę przyzwyczai się do niego, dlatego też bądźmy wyrozumiali wobec Naszych pociech.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *