Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   paź 02

Ogrodzenie marki Num’axes – elektryczny pastuch dla psów ras średnich

Od niedawna jesteśmy posiadaczami niewielkiej działki z domkiem jednorodzinnym i już nie możemy się doczekać, kiedy przeniesiemy się do swojego wymarzonego gniazdka. We wnętrzu wszystko już gotowe na przybycie nowych lokatorów. A w ogródeczku za domem oprócz trawki, kilku drzewek i krzewów udało nam się wygospodarować miejsce na rabatkę kwiatową. Co jednak, jeśli po przeprowadzeniu się do domu z ogródkiem nasz pies zmieni swoje dotychczasowe zachowanie i wolna przestrzeń sprawi, że zacznie korzystać z uroków natury, nie koniecznie w sposób zadowalający swoich właścicieli ? Oczyma wyobraźni widzimy nasze podkopane drzewka czy całkowicie zniszczone kwiaty. Lepiej zawczasu przygotować także ogródek do przybycia czworonożnego kompana.

Elektryczne pastuchy dla psa Num'axes CanifugueChyba najskuteczniejszym rozwiązaniem, które swobodnie pozwoli nam wydzielić pupilowi strefy, do których nie powinien mieć dostępu jest niewidzialne ogrodzenie – elektryczny pastuch dla psa np. produkt francuskiej firmy Num’axces model Canifugue. Rozprowadzając kabel po naszej posesji i ukrywając go pod korą lub zakopując tak by nie szpecił ogrodu, tworzymy niewidzialną barierę dla naszych psów. W momencie, kiedy pies podejdzie do przewodu na ustawioną odległość w jego obroży elektrycznej uruchomi się karcący sygnał dźwiękowy. Gdy pies pomimo ostrzeżenia podejdzie jeszcze bliżej elektryczna obroża dla psów skarci go impulsem elektrostatycznym zmuszając psa do opuszczenia chronionego terenu.

Urządzenie to polecane jest dla mniejszych i średnich psów z krótką lub średniej długości sierścią. Obroża elektroniczna posiada 8 poziomów impulsów o różnej mocy i  może być stosowana u psów o różnej wielkości i rasie. Dodatkowo, elektroniczna obroża przed podaniem impulsu korekcyjnego ostrzega psa sygnałem dźwiękowym. W zestawie do obroży dołączony jest komplet długich i krótkich elektrod. Obroża elektryczna zasilana jest bateriami typu CR2.

Strefa korekcyjna niewidzialnego ogrodzenia regulowana jest w zakresie od około 0,3 do 1,5 metra. Natomiast strefa ostrzegawcza regulowana jest w zakresie od 0,4 do nawet 6 metrów. Ogrodzenie elektroniczne Num'axes CanifugueW razie pojawienia się w domu kolejnego psa istnieje możliwość rozbudowy niewidzialnego ogrodzenia wiąże się to jednak z koniecznością dokupienia kolejnej obroży elektronicznej.
Niewidzialne ogrodzenie Num’axes Canifugue można dopasować do wszystkich typów terenu np. otwartej przestrzeni, terenu zalesionego.

W zestawie elektrycznego pastuch dla psów francuskiej marki Num’axes znajduje się 100 metrów przewodu antenowego 0,5 mm2. Istnieje oczywiście możliwość przedłużenia przewodu ale trzeba mieć na uwadze, że średnica przewodu powinna być dostosowana do maksymalnej długości chronionej strefy. Generalnie stosowana jest zasada, że czym większa ilość kabla użytego do instalacji pastucha tym grubsza powinna być jego średnica.

Jakość marki Num’axces potwierdzona jest certyfikatem bezpieczeństwa stosowania i skuteczności tj. ECMA. Nie musimy się wiec bać, bo niewidzialne ogrodzenie jest w pełni bezpieczne dla naszego podopiecznego. My cieszymy się z uroków mieszkania w domku z ogródkiem, a pies wreszcie może pobiegać po trawie czy wylegiwać się pod werandą.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *