Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   mar 04

Przeprowadź szkolenie psa samodzielnie – w domu i w ogrodzie

Koniec z nieefektywnym szkoleniem psaNajskuteczniejszym sposobem wyelminowania szkód wyrządzonych przez naszego pupila w ogrodzie jest zamontowanie pastucha elektrycznego, który wyznaczy mu strefy do których pies nie będzie mógł  dochodzić. Aby taką strefę wyznaczyć zwierzakowi w domu można zaopatrzyć się w strefy domowe, które zniechęcą zwierzę do wchodzenia w konkretne miejsca. Można też zająć się szkoleniem psa. Dzisiaj sporo osób oddaje pupila w ręce specjalisty, który opanował metody szkolenia niesfornych psów. Istnieje też możliwość samodzielnego przeprowadzenia tresury, co zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Z pomocą przychodzą marki specjalizujące się w produkcji artykułów dla zwierząt domowych. W sklepach znajdziemy wszelkiego rodzaju produkty, w które powinniśmy się wyposażyć, jeśli planujemy szybką i skuteczną tresurę naszego domowego ulubieńca. Warto pamiętać, że pies musi otrzymywać upomnienia i komendy, ale także nagrody. Jeśli pies nie jest łakomczuchem, smakołyki możemy zastąpić zabawką. Szkolenie psa musimy dobrze przemyśleć. Nie ma sensu kupowanie produktu, z którego możliwości nie skorzystamy lub będziemy oczekiwali od niego zupełnie innych efektów. Przede wszystkim zastanówmy się, jakiego rodzaju pomoc w tresurze jest nam potrzebna.

Niewidzialna strefa SSSCat Jeśli nie chcemy uczyć psa reakcji na komendy, bo doskonale sobie z tym radzi, możemy szukać pomocy pod innym kątem. Jeśli nasz pupil zostaje sam w domu lub ogrodzie na dłuższy czas, ponieważ wszyscy domownicy wychodzą do pracy lub szkoły, możemy zapobiec kolejnemu pogryzieniu butów lub uporczywemu ujadaniu naszego pupila. Dokonamy tego dzięki automatycznym urządzeniom, jakimi są strefy domowe np. PetSafe SSSCat oraz obroże antyszczekowe eliminujące problem uporczywego szczekania psa. Jeśli pies zostaje wewnątrz budynku, możemy skupić się na produktach bazujących na emisji sprayu o zapachu niemiłym dla psiego nosa. Jeżeli jednak pies spędza czas w ogrodzie lub posiadamy wbudowane drzwiczki dla psów, którymi pies przemieszcza się dowolnie w czasie naszej nieobecności, warto wybrać obrożę elektroniczną emitującą impulsy elektryczne.

Obroża antyszczekowa Canicalm Premium Obroża antyszczekowa np. Num’axes Canicalm Premium może ostudzić temperament naszego czworonoga kiedy ten ujada, niszczy trawnik i drzewka skacząc przy płocie na widok przechodzących obok psów lub przejeżdzających rowerzystów. Taki model powinien posiadać certyfikat bezpieczeństwa i nie może być stosowany u psów posiadających problemy z sercem lub o słabym stanie zdrowia. Wybierając produkt wodoodporny, możemy bez obaw założyć psu obrożę elektryczną nawet wtedy, kiedy zapowiadają deszcz. Jeśli wyjdzie na mokrą trawę, nie grozi mu nic złego ze strony obroży elektronicznej emitującej impuls w chwili, gdy pies długo szczeka lub próbuje opuścić teren posesji ogrodzonej niewidocznym elektrycznym pastuchem dla psów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *