Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   sie 13

Systemy do tresury psów – przegląd rozwiązań w ogrodzie

Niewidoczne ogrodzenia bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacji, kiedy pragnie się połączyć dwie wydawałoby się niemożliwe rzeczy – a mianowicie posiadanie pięknego ogrodu i psa. Kiedy już taki pastuch zostanie zamontowany i pies się do pewnych rzeczy przyzwyczai, nie oznacza to niestety wyeliminowania wszystkich problemów. A tymi problemami są psy i koty z zewnątrz.

Zwierzęta to tylko zwierzęta, lubią chadzać własnymi ścieżkami i nie ma dla nich żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o posesje. Jest to problem, z którym w praktyce naprawdę ciężko jest walczyć. Za swoje zwierzęta trudno jest niekiedy odpowiadać w takich sytuacjach, a co dopiero mówić o cudzych psach i kotach czy też zupełnie bezpańskich. Zdecydowana większość właścicieli wolno stojących domów miała problem z kotem czy psem sąsiada, który z ich ogrodu urządził sobie plac zabaw albo kuwetę. Kończy się to zawsze karczemnymi awanturami, przy czym naprawdę trudno się dziwić komuś, że nie chce, aby cudzy (albo w ogóle bezpański) zwierzak robił mu bałagan w ogrodzie. Niewidoczne ogrodzenie czyli pastuchy elektryczne dla psów – nawet te najlepszej jakości – w przypadku takich gości okazuje się bezskuteczne z prostej przyczyny: przecież tresura psa lub kota obcego, który nie należy do nas, wymaga założenia obroży – a to nie jest możliwe ! Nie mniej jednak wcale to nie oznacza, że takim niechcianym wizytom nie da się zapobiec. W tych samych sklepach, w których kupuje się wspominane już tutaj elektryczne pastuchy dostępne są również specjalne odstraszacze dla niepożądanych gości z zewnątrz. Działają one w oparciu o ultradźwięki, które są nieprzyjemne dla ucha zwierzaka – to najprostsze rozwiązanie, które w tym zakresie stosowane jest najczęściej. Należy jednak liczyć się z tym, że najprawdopodobniej pożądane rezultaty nie przyjdą za pierwszym razem – tutaj potrzebne są po prostu systematyczność oraz cierpliwość, w końcu się uda.

Takie same rzeczy warto też polecić sąsiadom, aby z kolei oni nie mieli pretensji o niechciane wizyty psa czy kota mieszkających za płotem. To pozwoli na uniknięcie wielu niepotrzebnych kłótni, stresów i nerwów, a przecież tym to się zawsze prędzej czy później kończy. Zwierzę w pewnym momencie też się do pewnych rzeczy przyzwyczai, ponieważ zakoduje sobie w głowie, że odwiedzanie cudzej posesji nie bardzo mu się opłaca, ponieważ kończy się dla niego w mało przyjemny sposób.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *