Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   wrz 14

Szkolenie psa z elektroniczną obrożą

Bardzo często psy są niebezpieczne dla ludzi otaczających ich. Ludzie wychodzący z dużymi i groźnymi psami nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, iż pies ten może być dla innych bardzo dużym zagrożeniem. Nie zawsze pomaga takim psom kaganiec, ponieważ mogą one jeszcze podrapać ofiarę swoimi nie raz dużymi paznokciami. Oczywiście do takich psów używa się dodatkowych zabezpieczeń, które mają uchronić je przed groźnymi zachowaniami. Jednym z takich zabezpieczeń są specjalne, elektryczne obroże, do których właściciel psa posiada specjalny pilot.

Za pomocą pilota dajemy psu ostrzeżenie dźwiękowe, jeżeli pies nie zareaguje dajemy mu impuls elektrostatyczny, który napina psu mięśnie. Bardzo często na pilocie jest również przycisk, który powoduje gwałtowny wzrost napięcia tzw. funkcja booster. Jest on używany w szczególnych sytuacjach, gdy na psa nie działają mniejsze napięcia. Obroże takie działają na odległość od kilku do kilkuset metrów (w zależności od modelu), więc nawet, gdy akcja toczy się naprawdę daleko możemy ukarać takie psy wciskając tylko przycisk na naszym pilocie. Oczywiście jest to sposób, który jest coraz bardziej popularny na świecie, ponieważ zapewnia szybką reakcję, gdy pies zagraża innej osobie w jego otoczeniu. Wiele osób wychodząc na spacer ze swoim nierzadko bardzo dużym psem stara się zakładać mu zawsze taką obroże, przez co czują się z nim o wiele pewniej, ponieważ wiedzą, że zawsze mogą go ukarać, jeżeli będzie agresywny. Takowe obroże elektroniczne kupują również osoby które mają mniejsze psy, lecz niepotrafiące się zachować, przez co starają się je jakoś wytresować dzięki takim urządzeniom.

Oczywiście psy nie przepadają za takimi urządzeniami i starają się po pewnym czasie spełniać polecenia właściciela. Pamiętajmy jednak o tym, iż psy są naszymi przyjaciółmi i nie ma sensu nadużywać mocy takiej obroży. Używajmy jej z rozwagą i w ostateczności a na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty. Ważne jest również to, aby tego typu systemy były odpowiednio dopasowane do wagi oraz temperamentu psa. Dobrze jest poradzić się w tej sprawie specjalisty, którym jest np. sprzedawca takich zestawów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *