Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   cze 02

Szkolenie psa z elektryczną obrożą

Przy szkoleniu psa trzeba koniecznie wziąć uwagę wiele aspektów. Bez względu na to, jaka metoda szkoleniowa zostanie wybrana (i czy znajdą przy tej okazji zastosowanie obroże treningowe, czy nie) bezwzględnie pamiętać trzeba o tym, że szkolenie nie ma na celu uczynienie z psa automatu do wykonywania poleceń człowieka.

Taki pies będzie bowiem żył w ogromnym stresie, a już na pewno nie będzie darzył swojego właściciela zaufaniem, ponieważ będzie się go najzwyczajniej w świecie bał. Faktem jednakże jest, że jeśli psa nie nauczy się pewnych rzeczy, to sam z siebie nie będzie ich umiał. Trening jednakże musi być przeprowadzony w umiejętny sposób – ludzie jednakże przy tej okazji popełniają całe mnóstwo błędów, ponieważ postępują niewłaściwie. Dlatego też w sytuacjach, kiedy nie wiadomo jak postąpić, najlepiej zwrócić się o poradę do specjalisty.

Poza tym w Internecie funkcjonuje cały szereg stron poświęconych kwestiom związanym z wychowywaniem oraz szkoleniem psów. Tam też warto czasem zajrzeć.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *