Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   kw. 16

Szkolenie psa z obrożą treningową

Każde zwierzę ma swoją naturę, która przebija się na światło dzienne w jego zachowaniu. Nawet domowy kundelek potrzebuje biegania, tropienia oraz zabaw. Sztuczki, jakich próbujemy nauczyć psa, są dla niego czymś atrakcyjnym i potrzebnym. Mimo, że wydaje się nam czasami, że męczymy zwierzę ciągłym powtarzaniem komend, na które ono nie reaguje. Przy okazji sami czujemy się zmęczeni. Jak pogodzić urozmaicanie psychicznego i fizycznego rozwoju naszego psa z tym, aby zarówno jemu, jak i nam przynosiło to przyjemność? Istnieją sposoby na to, aby psiak był posłuszny i zadowolony, a właściciel uwierzył w swoje umiejętności tresera. Jednym z najlepszych przykładów szkolenia naszego pupila, jakie wydaje nam się niemal niemożliwe, jest przybieganie na komendę i spokojne spacerowanie przy nodze właściciela.

Jak dobrać obrożę elektronicznąSporo psów wpada w stan radości spowodowany spacerem, co objawia się szczekaniem, bieganiem po całej okolicy, szarpaniem smyczy i wyrywaniem się właścicielowi, którego słowa są w tym momencie nic nie warte. Nie warte, albo po prostu niezrozumiałe. Pamiętajmy, że pies nie zna naszego języka. Pojmowanie brzmienia niektórych słów musi być związane z jakimś działaniem oraz nagrodą i karą. Dlatego szkolenie wymaga od nas zaangażowania czasowego oraz zaopatrzenia się w sprzęt, który pozwala oznajmić pupilowi, jakie zachowanie jest właściwe, a jakiego powinien unikać. Bicie i wydzieranie się na psa odstawmy w kąt. Trening ma być zabawą a nie katorgą. Z pomocą przychodzą nam wynalazki producentów asortymentu dla zwierząt.

Najpopularniejszymi i cieszącymi się sporym zainteresowaniem są różnorodne modele obroży elektronicznych. Służą one do wysyłania- za pomocą pilota- impulsu, kiedy pies np. dewastuje ogródek, gryzie fotel lub szarpie smycz na spacerze, powodując u nas wściekłość oraz ból nadgarstka. Obroża działająca w określonym zasięgu pozwala skutecznie przywołać pupila, kiedy ten oddala się w czasie spaceru bez smyczy. Inną opcją zastosowania elektroniki są obroże antyszczekowe. Przydają się szczególnie wtedy, kiedy mieszkamy w bloku, a nasz piesek uwielbia dawać nocne koncerty wycia i szczekania. Jest to zachowanie nieprzyjemne nie tylko dla nas, ale także dla sąsiadów, do których dociera rozchodzące się po klatce hałasowanie. Obroża wysyła impulsy wtedy, kiedy wbudowany mikrofon lub system rozpoznający drgania krtani oceni wydawany dźwięk jako bezpodstawne szczekanie lub wycie. Dlaczego bezpodstawne? Ponieważ pies może nas przed czymś ostrzegać. Powtarzający się, mimo wysyłania impulsów, dźwięk powinniśmy uznać za warty naszej ingerencji.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *