Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   paź 06

Trening psa z obrożą elektroniczną

Szkolenie psa może odbywać się w dwojaki sposób, a zatem może mieć ono charakter amatorski oraz profesjonalny. O tresurze amatorskiej mówimy wówczas, kiedy wykonywana jest we własnym zakresie – a zatem właściciel sam uczy swojego pupila pewnych rzeczy, najczęściej ogranicza się to do wydawania komend oraz aportowania. Nie mniej jednak pamiętać trzeba o tym, że istnieją ośrodki, w których tresowaniem psów zajmują się profesjonaliści. Zazwyczaj do takich ośrodków trafiają psy, które mają zostać przeszkolone w ściśle określony celu – dla przykładu psy myśliwskie, policyjne czy psy-przewodniki. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takiemu szkoleniu poddać psa będącego po prostu domowym zwierzęciem.

Obroża elektroniczna do tresury psów

W jednym i w drugim przypadku – a więc przy tresurze amatorskiej i profesjonalnej – bardzo przydatne okazują się elektroniczne urządzenia takie jak niewidzialne ogrodzenia, obroże antyszczekowe oraz obroże elektroniczne. W dużym stopniu przekładają się na efektywność procesu szkoleniowego. Jednymi z urządzeń wykorzystywanych w tresurze psów są obroże elektroniczne. Należy jednak pamiętać, iż wolno je stosować u zwierząt w wieku powyżej sześciu miesięcy gdyż dopiero wtedy psy zaczynają kojarzyć związki przyczynowo-skutkowe, które ułatwiają szkolenie psa.

Działanie obroży elektronicznych z czysto technicznego punktu widzenia opiera się na współpracy pomiędzy elektronicznym nadajnikiem umieszczony w obroży a pilotem sterującym. Takie systemy posiadają określony zasięg działania od około 100 metrów nawet do 3 kilometrów i w takich odległościach możemy kontrolować naszego pupila. Swoboda psa nie jest przy tym ograniczona, co też jest szalenie istotną kwestią. Na rynku dostępne są zróżnicowane modele obroży elektrycznych. Większość spośród nich jest zaopatrzona w system ostrzegania dźwiękowego lub wibrację oraz odpowiednią ilość impulsów korygujących. Pamiętajmy jednak o tym, iż podczas jakiejkolwiek tresury – amatorskiej czy profesjonalnej najważniejsze są komendy, na których opiera się cały trening.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *