Elektryczne pastuchy dla psów i kotów

Czyli ogród zabezpieczony przed psem

   kw. 13

Wytresuj swojego pupila

Każdy pies jest inny. Decydując się na zakup produktów ułatwiających szkolenie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim istotne jest to, czy przyszły zakup posiada certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo naszego pupila podczas tresury. Warto zapoznać się z listą firm, które należą do organizacji ECMA. Informacje te są dostępne w Internecie. Szanujące się marki wypuszczają na rynek tylko produkty, które posiadają akceptację ECMA. Kryterium wyboru sprzętu treningowego jest waga psa. Każda obroża elektroniczna posiada oznaczenie, ile powinien ważyć nasz pupil, abyśmy mogli bezpiecznie używać danego modelu podczas szkolenia. Ważne też, abyśmy dobrze znali stan zdrowia naszego ulubieńca i wiedzieli, kiedy jest on przeciwwskazaniem do zastosowania treningu np. z obrożą elektroniczną.

Tresura psa krok po krokuTakim przypadkiem mogą być choroby układu krążenia czworonoga oraz stany lęku, w jakie wpada na skutek otrzymania bodźca elektrycznego. Dla psów, które czują strach i reagują paniką na działanie obroży elektronicznych, istnieją alternatywne rozwiązania. Przykładem jest- ważąca zaledwie 28 gram- obroża zaufanej marki PetSafe. Model UltraLight Sonic Bark nie reaguje na szczekanie wysyłaniem dawki impulsów elektrycznych. Działa na zasadzie ultradźwięków, które wysyła w przypadku, kiedy wbudowane czujniki i mikrofon rozpoznają szczekanie. Inną propozycją są obroże antyszczekowe, które wydzielają dawkę nieprzyjemnego dla psa zapachu.

Przykładowo obroża Canicalm Spray marki Num’axes, która posiada trzy opcje zapachowe: lawendowy, cytrynowy oraz neutralny. Wymienny spray można kupić w każdym dobrym sklepie z asortymentem dla zwierząt. Dla mniej strachliwych psów można zakupić obrożę, która wibruje, nie wysyłając impulsów. Decyzja należy do właściciela. Można ją przedyskutować z doradcą w sklepie. Wybierając zabawki oraz przedmioty użyteczne w czasie treningu, należy pamiętać o tym, że nasz pies może być alergikiem. Wiedzą o tym m.in. producenci aportów. Dla wrażliwych psów możemy wybrać aport SportDog zrobiony z niebarwionych tkanin, odpowiednio zbitych w celu trwałości. Zwierzę nie przegryzie aportu, a skład materiału zapobiega wystąpieniu reakcji alergicznej. Jak widać, rynek obfituje w produkty umilające i ułatwiające tresurę psa. Ogromny wybór gadżetów pozwala dostosować je do najbardziej wrażliwego psiaka.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *